A bányák felmérése során egy sokkal nagyobb léptékű feladattal találkozunk, így szükséges a lehető leghatékonyabb technológia kitalálása és alkalmazása is, hiszen nagy területen, nagy mennyiségű anyagot mozgatnak meg, a kitermelt anyagok depóniái is nagyságrenddel nagyobbak egy-egy betonüzemhez képest.
Mivel az általunk mért bányák nagyobb hányada víz alól termel, ezért az egyik legnagyobb kihívást a víz alatti mérések jelentik, amelyek speciális felszerelést igényelnek – például csónakot és szonárt. Kezdetben ultrahangos mélységmérővel, hálózatban, pontonként mértük a tófeneket, majd továbbfejlesztettük technológiánkat, és folyamatos mérés alkalmazásával teljes mederfelméréseket is vállalunk. GPS-szel összekapcsolt ultrahangos mélységmérőnk segítségével pontos adatokat nyerünk, amelyek megbízható alapot biztosítanak a bányászati és vízügyi tervezéshez.
Annak érdekében, hogy munkánk hiteles és jogszerű legyen, 2010-ben letettem a hites bányamérői vizsgát is, így azóta bányatérképek készítésére és hitelesítésére is jogosultak vagyunk.
Számos izgalmas projektben vehettünk részt a MÁV megbízásából is a Dunán és a Tiszán vasúti hidak melletti folyószakasz (különös tekintettel a pillérek környezetére) mederfelmérését végeztük el.
Ez a feladat komoly kihívásokat rejtett, hiszen a masszív vasszerkezetek alatt a GPS-szel pontos helymeghatározás nem végezhető, de ezt a technikai akadályt is sikeresen leküzdöttük, így a kifejlesztett mérési technológiával bárhol végezhetünk precíz mederfelméréseket hasonló környezetben is.